Sërish termet në Ohër, banorët zgjohen në ankth

Sërish termet në Ohër, banorët zgjohen në ankth

Edhe gjatë natës së mbrëmshme banorët e Ohrit nuk patën qetësi nga tërmetet. Edhe pse janë rralluar, megjithatë prapë ka.
Tërmeti i fundit është regjistruar para tre orëve me intensitet prej 2.6 ballëve sipas shkallës së Rihterit me epiqendër në Ohër dhe me thellësi prej 2 kilometrave.

Gjatë natës ka pasur edhe tërmet prej 2.9 shkallëve me epiqendër 6 kilometra larg Ohrit me thellësi prej 0 kilometrave.

Shpërndaje në: