Shaqiri ‘mjeshtëror’ – Freuler vjen me gol të bukur

Shaqiri ‘mjeshtëror’ – Freuler vjen me gol të bukur

Vjen goli i parë në takimin ndërmjet, Zvicrës dhe Çekisë, duel ky në kuadër të rundit të fundit për edicionin e sivjetëm në Ligën e Kombëve.

Golin e parë dhe të epërsisë për Kombëtaren e Zvicrës e ka shënuar Freuler pas një harkimi fantastic nga Xherdan Shaqiri në minutën e 29’të të takimit, shkruan Periskopi.

Rezultati aktual i takimit 1:0.

VIDEO

Shpërndaje në: