‘Shef se jo mahi’, Blerim Vela pret qe sigurimi t’ia hap derën e veturës, s’e hap vet

Periskopi.com Lajme

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, nuk e hap derën e veturës zyrtare.

Në një video shihet teksa sigurimi i shtetit ia hapin derën atij, gjatë një aktiviteti në Han të Elezit.

Vela shihet teksa e shoqëronte Vjosa Osmanin, presidenten e Kosovës.

Në të kaluarën, para se të vinin në pushtet – njerëzit për rreth Kurtit dhe Osmanit kishin premtuar se do të kursenin maksimalisht paranë e shtetit.

Por nuk ka ndryshime për sa i përket privilegjeve që zyrtarët shtetërorë kanë vazhdimisht.