Shfaqen fotot e para të OnePlus 8 Lite

Periskopi.com Tech & Auto

OnePlus raportohet se po përgatitet të hidhet në serinë e ‘Lite’, duke ndjekur hapat e Samsung, pasi gjiganti elektronik i Koresë së Jugut doli në Galaxy Note 10 Lite dhe Galaxy S10 Lite.

OnePlus 8 Lite do të ketë kamerën e përparme në qendër, lartë, e cila duket e ngjashme me atë që bëri Samsung me Galaxy Note 10. Për më tepër, në telefon tregohen gjithashtu kamera e dyfishtë në pjesën e pasme.

Thuhet se OnePlus 8 Lite përmban një ekran të sheshtë që do të jetë midis 6.4 inç dhe 6.5 inç. Telefoni do të ketë një port USB-Type-C.

Dimensionet e OnePlus 8 Pro vlerësohen të jenë 159.2x74x8.6 mm.

OnePlus 8 Lite do të vijë i pajisur me një sensor të gjurmëve të gishtërinjve në ekran.

Deri tani, detaje të tjera të tilla si pixel, kapaciteti i baterisë janë ende të panjohura.

Supozohet se OnePlus 8 Lite është ende disa muaj larg nga lançimi.

Shpërndaje në: