Shfrenohet Haki Abazi dhe e shan rëndë Përparim Ramën: “I panjohuri nga rruga”

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme dhe deputeti Haki Abazi ka shkruar në mënyrë të papranueshme në profilin e tij në Facebook. 

Abazi në mënyrë të papranueshme ka sulmuar kryetarin e ri të Prishtinës, Përparim Ramën duke e quajtur “i panjohur” dhe “nga rruga”, përcjell Periskopi.

I gjithë ky reagim vjen pasi u raportua se Blerand Stavileci nga PDK do të emërohej nënkryetar i Komunës.

Statusi i plotë: 

DMTH LDK e shpërfaqë veten duke e bërë kryetar një të panjohur nga rruga dhe i dorëzon PDKs Prishtinën pa e filluar qeverisjen lokale! Ndoshta mashtrimi ka emër tjetër!