Shikoni reagimin e Bernard Challandes pasi Kosova U21 i kallëzon Turqisë si luhet futbolli [Video]

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja U21 e Kosovës në futboll ka arritur edhe fitoren e dytë rresht në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2021”.

Djelmoshat e Rafet Prekazit triumfuan me rezultat 3-1, dhe tani kryesojnë Grupin 3 me gjashtë pikë pas dy ndeshjeve, shkruan Periskopi.

Golat nga Arbenit Xhemajli, Mirlind Daku dhe Lirim Kastrati mjaftuan që të fitoheshin pikët e plota.

I pranishëm në tribuna për këtë ndeshje ishte edhe trajneri i Kombëtares seniore, Bernard Challandes i cili sigurisht se ishte i impresionuar nga ajo që po shihte.

Pas vërshëllimës së fundit, ai u ngrit në këmbë dhe filloi një duartrokitje të gjatë.

Periskopi ju sjellë pamjet nga momenti.

Shpërndaje në: