Shitjet e biletave për Kupën e Botës 2022 arrijnë në 2.45 milionë

Periskopi.com Sporti

Me më pak se 100 ditë deri në fillimin e Kupës së Botës 2022 në Katar, gjithsej 2.45 milionë bileta tashmë janë shitur.

Kupa e parë botërore që do të mbahet në Lindjen e Mesme dhe botën arabe do të fillojë më 20 nëntor, duke bashkuar tifozët nga rajoni dhe e gjithë bota në një mjedis kompakt dhe modern.

Katari, SHBA, Anglia, Arabia Saudite, Meksika, Emiratet e Bashkuara Arabe, Franca, Argjentina, Brazili dhe Gjermania përfaqësojnë 10 vendet e para me më shumë shitje të biletave.

Sipas shifrave zyrtare, ndeshjet më të njohura janë: Kamerun – Brazil , Brazil – Serbi , Portugali – Uruguai , Kosta Rika – Gjermani dhe Australi – Danimarkë.

Për ata që nuk mund të ndjekin ndeshjet, do të krijohen një sërë zonash tifozësh të FIFA-s për t’u ofruar shikuesve zona të personalizuara, festive, emocionuese dhe të sigurta ku ata mund të shijojnë ndeshjet pa pagesë.