Shkrimtari nga Drenica: Tash po përqeshet Skënderaji pse nuk e votoi luftën [Bekim Jasharin]

Periskopi.com Lajme

Shkrimtari Azem Deliu ka komentuar fitoren e PDK’së në Skenderaj dhe humbjen e Bekim Jasharit.

Ai thotë se vendi prej nga vjen shkrimtari është kritikuar për votën pothuajse blanko ndaj një partie politike që derivoi nga grupacioni luftarak i të nëntëdhjetave.

Sipas tij e e vërteta është pak më komplekse. Siç shkruan Deliu PDK nuk është votuar vetëm përshkak të luftës, por i ka bërë disa transformime kyçe në Drenicën deri atëherë TOTALISHT të lënë pas dore. Natyrisht, emocioni i luftës është në Drenicë më intensiv se në Prishtinë. Çka pritët ju?, shkruan Deliu.

Postimi: