Shpend Ahmeti parashikon balotazh në Prishtinë? Ja çfarë thotë ai

Periskopi.com Lajme

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë një parashikim për zgjedhjet lokale, si dhe ka dhënë një ide për kandidatët eventual të balotazhit.

Ahmeti ka thënë se nëse gara shkon në balotazh, humbësi i zgjedhjeve duhet të bëhet Ministër i Shëndetësisë.

“Nqs Prishtina shkon në balotazh le të jetë marrëveshje. Ai që humbet të bëhet Ministër i Shëndetësisë.”, ka thënë ai.

Në garën për Prishtinën janë Ministri i tanishëm i Shëndetësisë Arben Vitia dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.

“win – win?”, ka shtuar Ahmeti duke thënë se kjo do të ishte një situatë në të cilën nuk do të humbiste qytetari.

Shpërndaje në: