Shpend Ahmeti shkruan për marshin, homazhet dhe varrimin e Astritit

Periskopi.com Uncategorized

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti kërkon drejtësi në çdo formë  për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

“Drejtësinë për të duhet ta kërkojmë të gjithë, çdo ditë dhe në çdo forum. Për shkak të drejtësisë, për shkak të Astritit, për shkak të familjes, për shkak të shokëve e shoqeve aktiviste, për shkak të Kosovës e për shkak të kombit”, është shprehur Ahmeti në një postim në Facebook.

Sipas Ahmetit,  në homazhet e Deharit ishte një numër i madh i qytetarëve, posaçërisht në varrimin e tij.