Shpërndahen protestuesit para Kuvendit të Maqedonisë

Periskopi.com Lajme

Tashmë protesta në Maqedoni të Veriut duket se po shkon drejt përfundimit.

Aty shihen të kenë mbetur vetëm dhjetëra protestues, derisa pas pak lideri i opozitës Hristjan Mickoski, pritet të dalë para mediave në një konferencë të jashtëzakonshme.

Para disa minutave janë dëgjuar edhe të shtëna me armë zjarri dhe gjuajtje me mjete të forta.