Shqetësuese: Konfirmohet se mes rasteve të sotme të Covidit, tetë janë të variantit Omicron

Periskopi.com Lajme

Edhe tetë raste të reja me variantin Omicron janë konfirmuar sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuare se nga 30 mostra, 8 kanë dal pozitive me variantin Omicron të Covid-19.

Në ndërkohë, me Covid-19 sot në Kosovë janë infektuar 42 qytetarë.

” Nga 3.561 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nga 30 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv 8 raste me variantin Omikron (5.1.1.529)”, thuhet në njoftimin e MSH-së.