Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren

Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë skuadrës për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”.

Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë Shqipërisë për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”.

Kuqezinjtë janë pa pikë pas dy duelesh dhe me golaverazh prej -3. Por, De Biasi është optimist se ata do ta përmbysin gjendjen në duelin e fundit me Rumaninë, përcjell “Lajmi.net”.

Shpërndaje në: