Shqipëria me mungesa të mëdha ndaj Islandës

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja Shqiptare sonte e zhvillon ndeshjen e parë në edicionin e ri të Ligës së Kombëve.

Shqipëria ndeshjen e e parë e ka kaluar pa lojë, kjo si shkak i përjashtimit të Rusisë nga Liga e Kombeve, shkruan Periskopi.

Sonte, ‘shqiponjat’ e ka një ndeshje të vështirë pasi përballen me Islandën me tri mungesa të rëndësishme.

Armando Broja, Myrto Uzuni dhe Rei Manaj nuk do të paraqitën sonte.

I pari është me COVID-19 ndërsa dy të tjerët janë të dëmtuar.