Shtohen ethet me gjithë adrenalinë: Po vjen sezoni i dytë i Squid Game

Periskopi.com Lajme

Netflix njoftoi të dielën se shfaqja jashtëzakonisht e popullarizuar në Korenë e Jugut është ndezur jeshile për një sezon të dytë.
“Dhe tani, Gi-hun kthehet,” tha regjisori, shkrimtari dhe producenti ekzekutiv Hëang Dong-hyuk në një letër drejtuar fansave. “The Front Man kthehet. Sezoni 2 po vjen.”

“Squid Game ” është një dramë imagjinare nga Koreja e Jugut, në të cilën garuesit që kanë shumë nevojë për para luajnë lojëra vdekjeprurëse për fëmijë për të fituar çmime në para.
Seong Gi-hun, protagonisti kryesor i “Squid Game”, është një lojtar i divorcuar, i cili ka hyrë në garë për paratë e mëdha.

Hëang gjithashtu ngacmoi personazhet dhe zhvillimet e reja në sezonin e dytë.

“Njeriu me kostum me ddakji mund të kthehet,” shkroi ai, duke iu referuar shitësit misterioz që rekruton lojtarë të dëshpëruar në shfaqjen e lojës.

Letra gjithashtu thoshte se shikuesit do të prezantohen me Cheol-su, “të dashurin” e kukullës famëkeqe animatronike të shfaqjes, Young-hee.

Netflix i tha CNN në tetor se “Squid Game” ishte ” seriali më i madh në fillim ” për kompaninë. Është seria e parë koreane e platformës që arrin numrin 1 në Shtetet e Bashkuara, duke tërhequr 1.65 miliardë orë shikime në 28 ditët pas publikimit.

“U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të Squid Game vitin e kaluar,” tha Hëang në letër. “Por u deshën 12 ditë që Squid Game të bëhej seriali më i njohur ndonjëherë.”

Hëang kishte konfirmuar vitin e kaluar se do të bënte një sezon të dytë të shfaqjes.

“Ka pasur kaq shumë kërkesë, dashuri dhe vëmendje për sezonin e dytë,” tha ai. “Kështu që ndiej se nuk kam zgjidhje tjetër veçse të bëj sezonin e dytë”.