Shtypit në Shqipëri i ka mbetur hatri që FFK e ka punësuar Andin Lokajn si spiker të stadiumit

Periskopi.com Sporti

Sot, me anë të një prononcimi për emisionin “Imazh”, komentatori i njohur i sportit në Kosovë, Andin Lokaj konfirmoi se do të jetë spiker zyrtar brenda stadiumit “Fadil Vokrri” për ndeshjen kundër Gjibraltarit.

E kjo nuk u ka pëlqyer aspak gazetave në Shqipëri, me “Panorama Sport” që e ka kritikuar FFK-në për këtë veprim, raporton Periskopi.

“’Nuk e dua Shqipërinë o vëlla’, Federata e Kosovës i befason të gjithë. Punëson komentatorin që nxiti urrejtje ndaj shqiptarëve,” është titulli që i ka vënë artikullit “Panorama”.

Gazeta në fjalë i referohet një momenti kur publikisht Lokaj kishte deklaruar se Kosova e ka shtetin dhe flamurin e vet dhe se nuk ka shumë simpati për Shqipërinë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: