“Si fëmijët” – Conte në fund të ndeshjes nuk ia lëshon dorën Tuchelit, për pak sa nuk kërcet grushti

“Si fëmijët” – Conte në fund të ndeshjes nuk ia lëshon dorën Tuchelit, për pak sa nuk kërcet grushti

Të gjithë e njohim entuziazmin që ka trajneri italian, Antonio Conte kur skuadra e tij tregon rezultat.

Ai sot në barazimin 2:2 kundër Chelseas ishte afër përleshjes me trajnerin e ‘bluve, Thomas Tuchel, shkruan Periskopi.

Konfrontimi i tyre i parë erdhi pas golit të barazimit që Tottenhami shënoi dhe festa e çmendur e Conte gati s anuk kaloi në përleshje fizike me Tuchel.

Por, nuk kaloi me kaq, goli tjetër i barazimit dhe final për rezultatin 2:2 i realizuar nga Kane e nxit sërisht Conte për një konfrontim, madje ky ishte edhe më i frikshëm.

Tuchel ia jep dorën atij në shenjë respekti, Conte e tërheq atë nga vetja.

Me këtë veprim, Conte ka pranuar kartonin e kuq nga gjyqtari i ndeshjes.

Shikoni momentin në video:

VIDEO

Shpërndaje në: