Si në luftë: Rrahje brutale me shkopinj e karrige mes fansave të Valencias dhe Barcelonës para ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Tifozët e Barcelonës dhe ata të Valencias janë përfshirë në një sherr të madh.

Pak orë para fillimit të ndeshjes kryesore të kësaj xhiroje në La Liga, tifozët kanë shtyrë në maksimum tensionin.

Pamje të publikuara nga e përditshmja spanjolle ‘AS’ tregojnë rrahjen e madhe mes dy tifozerive të skuadrave.

Karrige, flakadane, dhe shumë mjete të tjera janë përdorur për të goditur kundërshtarët.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell videon ku shihet përleshja e madhe mes dy tifozërive.

 

Shpërndaje në: