SKANDAL: Njerëzit zbulojnë pamjet se si Tunizia u kualifikua në Kupën e Botës

SKANDAL: Njerëzit zbulojnë pamjet se si Tunizia u kualifikua në Kupën e Botës

Rruga për në çdo finale të Kupës së Botës është e gjatë dhe gjarpëruese. Të mbushura me sfida të ashpra dhe shqetësime të mundshme, Kombëtaret ndonjëherë kanë nevojë për pak fat për të siguruar një vend nga 32 vendet pjesmarrëse.

Pamjet e zbuluara së fundmi tregojnë se si Tunizia arriti në finalet e Kupës së Botës FIFA 2022 në Katar dhe është e drejtë të thuhet se ata arritën atje me shumë fat, shkruan Periskopi.

Kombëtares së Afrikës Veriore iu desh të kalonte nëpër dy raunde të kualifikimeve të CAF për të arritur atje, së pari duke arritur në krye të Grupit B (mbi Zambia), përpara se të mposhtte Malin në një ndeshje ‘playoff’.

Skandal ishte këtu, kur lojtari i Malit si me qëllim shënoi në portën e tij për t’i dhënë mundësi Tunizisë të vazhdonte para.

Shikoni momentin në video:

Shpërndaje në: