Skena historike në Moskë! 15 mijë kroatë janë të pranishëm në Luzhniki për ta përkrahur kombëtaren e tyre (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Kroacia sot luan në finale të Kupës së Botës ku do të përballet me Francën

Në Luzhniki të Moskës pas pak minutave do të fillojë finalja e madhe e Kupës së Botës dhe në stadium janë 15 mijë kroat, shkruan Periskopi.

Kroacia befasojë të gjithë duke arritur në finale edhe pse nuk ishte favorite për të arritur deri këtu.

Lojtarët pas vetës kanë 15 mijë kroatë që do të krijojnë atmosferë fantastike në Luzhniki.

Kujtojmë që mijëra tifozë tjerë janë të mbledhur në kryeqytetin e Kroacisë, në Zagreb për ta shikuar finalen e Kupës së Botës. /Periskopi/

Fotografia e Periskopi