Sofyan Amrabat kishte oferta zyrtare nga Manchester United dhe Chelsea në janar

Sofyan Amrabat kishte oferta zyrtare nga Manchester United dhe Chelsea në janar

Sofyan Amrabat kishe dy oferta të mëdha për muajin janar.

Mesfushori maroken kishte oferta zyrtare nga Man United dhe Chelsea, por që nuk e pranoi asnjërën, ai donte kalimin te Barcelona, shkruan Periskopi.

Madje thuhet se Amrabat ofroi që të luante falas për klubin katalanas.

Por, në fund të janarit ndodhi e papritur pasi Barcelona nuk arriti ta transferonte futbollisin e Marokut dhe ai u kthye sërish tek klubi i tij Fiorentina.

Shpërndaje në: