Sokol Haliti prezanton pikat kryesore të programit të tij në bujqësi

Periskopi.com Lajme

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, për kryetar të Vitisë, i cili njëherësh është kryetar aktual, Sokol Haliti, ka prezantuar pikat kryesore të programit në  bujqësi.

“Gjatë këtyre ditëve, i njoftuam qytetarët me prioritetet tona gjatë mandatit të ardhshëm qeverisës, por assesi nuk harruam një degë të rëndësisë së madhe në Viti, bujqësinë. Më poshtë gjeni disa nga pikat kryesore të programit për 4 vitet e ardhshme, për bujqit dhe fermerët”, ka potencuar Haliti.