Solskjaer: Nuk iu kushtoj vëmendje asisteve të Paul Pogba

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester United nuk duket i fascinuar nga asistet e shumta të Paul Pogba në këtë fillim sezon.

Mesfushori francez i Manchester United ka rigjetur formën e tij të lartë, duke u kthyer në një nga pikat kyçe të skuadrës.

Kjo i pëlqen shumë trajnerit Solskjaer, por ai nuk i kushton rëndësi statistikave individuale të lojtarit.

“Paul është kthyer në formë të mirë. Ai ka punuar shumë gjatë verës. Erdhi në gjendje të mirë”, ka thënë Solskjaer, transmeton Periskopi.

“Paul ka qenë gjithmonë asistues i shkëlqyer dhe ai nuk ka regjistruar asiste prej pasimeve më të mira të sezonit. Nuk iu kushtoj rëndësi asisteve, është gjë e rrjeteve sociale. Por Paul ka luajtur mirë, sigurisht”, ka shtuar trajneri norvegjez.

Pogba ka regjistruar shtatë asiste në këtë fillim sezoni, në katër ndeshje të luajtura. /Periskopi/