Sondazhi: Agim Aliu e fiton Ferizajn, pa balotazh

Periskopi.com Lajme

Në emisionin Rubikon në Klan Kosova është publikuar matja e opinionit publik në garën për kryetar të Ferizajt.

Në matjen e prezantuar nga Tomor Qela, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës Agim Aliu, del i pari me 51.50, përqind.

Kandidati i dytë del Valon Ramadani i Lëvizjes Vetëvendosje, me 35.20 përqind

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Sibel Halimi, del e treta 7.90 përqind dhe i katërti del Arben Halili, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 1.10 përqind.

Shpërndaje në: