Sot mot me diell dhe vranësira, të shtunën vranët dhe me shi

Periskopi.com Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri 19 gradë Celsius.

Ndërkaq, sipas IHK të shtunën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë pas here me shi.

Temperaturat maksimale do të shënojnë zbritje të përkohshme.

Gjatë këtyre dy ditëve temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet jugperëndim dhe verilindje me shpejtësi 1-6m/s.