Sot protestojnë punëtorët teknikë dhe ata të sigurimit në institucione shëndetësore

Periskopi.com Lajme

Punëtorët teknikë dhe ata të sigurimit në institucione shëndetësore protestojnë para drejtorive të institucioneve ku kryejnë shërbime.

Kjo protestë po bëhet për shkak të mospërfshirjes së tyre në vendimin e Qeverisë për pagesën shtesë neto prej 10 përqind të pagës bazë për COVID-19, përcjell Klankosova.tv.

Protesta pritet të zhvillohet para Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe disa insitituvioneve të tjera, duke filluar nga ora 10:00.