Southamptoni ‘shokon’ Manchester Unitedin – Djajtë nuk arritën t’i marrin tri pikët

Periskopi.com Sporti

Sonte në kuadër të xhiros së 35-t të Premierligës angleze u zhvillua ndeshja mes Manchester Unitedit dhe Southamptonin, transmeton Persikopi.

Skuadra e Solskjaer arriti ta ketë rezultatin në kontroll,  mirëpo jo edhe të dalë me fitore.

Ishte Armstrong ai që shënoi i pari për skuadrën e Southamptonit.

Kurse Rashford barazoi rezultatin dhe Martial shënoi golin e epërsisë.

Por, Southampton ‘shokoi ’ skuadrën e United pasi që Obafemi arriti që në çastet e fundit të barazojë rezultatin.

 

 

Shpërndaje në: