Spanja sinjale të frikshme për Kosovën – demolon 4:0 Gjeorgjinë

Periskopi.com Sporti

Spanja, kundërshtarja e radhës për Kosovën, ka shënuar një fitore të thellë sonte.

Në kohën kur Kosova luante 1:1 me Greqinë, Spanja shënoi një fitore 4:0 ndaj Gjeorgjisë, shkruan Periskopi.

Spanjollët nuk kishin asnjë telashe ndaj Gjeorgjisë dhe fatin e takimit e vendosën qysh në pjesën e parë, me tri gola të shënuara.

Ishte Jose Gaya që hapi serinë e golave në minutën e 14’, kurse 10 minuta pas tij shënoi Carlos Soler.

Ferran Torres çoi shifrat në 3:0, katër minuta para fundit të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Spanja administroi mirë takimin, por përveç kësaj shënoi edhe një herë.

Ishte Pablo Sarabia ai që shënoi për 4:0, në minutën e 63’, duke vulosur fatin e takimit.

Spanja tashmë numëron 10 pikë si lidere e grupit, por me dy ndeshje më shumë sesa Suedia që ka nëntë pikë. Gjeorgjia mbetet me 1 pikë në pozitën e fundit.

Kosova luan kundër Spanjës të mërkurën, në kuadër të grupit B. /Periskopi/

Shpërndaje në: