Stadiumi i njohur gjerman të dielën hap dyert për finale, hatri i yllit kroat

Periskopi.com Botërori 2018

Stadiumi i skuadrës së famshme gjermane, Eintracht Frankfurt do të hap dyert për finalen e të dielës.

Fakti që në finale luan ylli i kësaj skuadre, Ante Rebic, ka shtyer drejtuesit e skuadrës që të organizojnë finalen në projektor gjigant.

“Commerzbank Arena” do të ketë kapacitet prej 50 mijë spektatorëve që do të shikojnë ndeshjen në ekran gjigant me përmasa 40×10 metra.

Poashtu, në qytetin e Frankfurtit do të jenë hapur të gjitha sheshet dhe baret e qytetit.