Strukturat e vjetra të LDK’së ia mundësuan fitoren Shpejtim Bulliqit në Podujevë

Periskopi.com Lajme

LDK-ja dhe kandidati i tyre për Podujevën, Ekrem Hyseni, kanë pësuar humbje nga VV-ja në këtë komunë në balotazhin e sotëm.

E kjo humbje, deri diku befasuese, duket se e ka një një arsye, e kjo mund të jetë nga vetë aktivistët e vjetër të LDK-së në Llap.

Njëri nga është edhe Gëzim Sinani, aktivistë i vjetër në LDK që ia ka kthyer shpinën partisë, pas largimit të Agim Veliut nga partia.

Ai dhe të tjerët që besojnë në strukturat e vjetra të LDK-së i ka dhënë mbështetje Shpejtim Bulliqit të VV-së, i cili fitoi sonte.