Sulm me thikë në fushë: Pezullohet ndeshja në Brazil

Periskopi.com Sporti

Një fans është futur në fushë me thikë gjatë një ndeshjeje të Kupës në Brazil për grupmoshën U20.

Incidenti ndodhi në fazat përmbyllëse të gjysmëfinales së Copa Sao Paulo de Futebol Junior mes Sao Paulo dhe Palmeiras.

Sao Paulo ishte duke u humbur 1-0 në fund të ndeshjes kur disa tifozë vrapuan në fushë për t’u përballur me lojtarët e Palmeiras.

Disa lojtarë të Sao Paulos u detyruan të frenojnë përkrahësit e tyre, me një tifoz që arriti të arrijë te lojtarët e Palmeiras.