Superkompjuteri parashikon tabelën finale të Premier League

Periskopi.com Sporti

Pas shtatë xhirove të luajtura në futbollin elitar anglez, tashmë është bërë edhe një parashikim.

Xhiroja e shtatë gjen skuadrën e Chelsea si lidere me 16 pikë, kurse në pozitën e dytë është Liverpool, me 15 pikë.

Dy skuadrat nga Mançesteri kompletojnë top katërshen, kurse Norwich qëndron si skuadra më e dobët.

Por, si do të përfundojë sezoni, sipas parashikimit të superkompjuterit?

Chelsea parashikohet të jetë skuadër kampione, kurse Manchester City në pozitën e dytë, me Liverpool dhe Man Utd në pozitat 3 dhe 4.

Newcastle me sheikët janë parashikuar në pozitën e 17-të, kurse skuadra e Milot Rashicës, Norwich në pozitën e fundit.

Më poshtë Periskopi ua përcjell tabelën e plotë. /Periskopi/