Syla: Amerika përzuri Albin Kurtin nga agjenda, a është ky çlirimi nga Amerika ai që e kërkonte VV-ja?

Periskopi.com Lajme

Analisti dhe gazetari Valon Syla, thotë se Albin Kurti ‘arriti të përzëhet nga agjenda amerikane’ vec një vit pasi çlirimtarët shkuan në Hagë.

Ai shkruan:

Vetëm një vit pa çlirimtarët e mbajtur peng në Hagë. Kosova e Albin Kurtit arriti të përzinet nga agjenda amerikane dhe të futet bashkë me 1 thes me Serbinë, Republiken Serbe edhe disa aleatë rus në Evropë Lindore. Thjeshtë nuk u ftuam në Samit. Çka po di amerika për Vetëvendosjen e Albin Kurtin që spo e dimë ne?

A është ky çlirimi që e kërkonte Vetëvendosja?

Çlirim nga Amerika.

#albanologji #diplomacia #aktash #zhabar #vv