Dashuria, paratë, familja – Çka thotë Horoskopi për ju sot

Periskopi.com Zoya

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje do duhet të marrim një vendim sot sa më shpejt të jetë e mundur. Kërkoni ndihmë nga njerëzit e duhur, në mënyrë që të mos gaboni gjatë zgjedhjes suaj. Sa i përket financave, nuk parashikohen ndryshime të ndjeshme.

Demi

Ndjehuni të lirë për të provuar diçka të re në romancë. Çdo gjë është e mundur. Ndërkohë, puna gjatë kësaj jave pritet t’ju shkojë mjaft mirë. Mbrëmjen e kësaj të hëne do të argëtoheni pafund. Ndërsa me financat këshillohet të bëni kujdes.

Binjakët

Marrëdhëniet familjare pritet të jenë në fokusin tuaj sot. Dita në punë do t’ju shkojë mbarë nëse nuk kritikoni ashpër një prej kolegëve tuaj. Ndaj rekomandohet të tregoni vetëkontroll, pasi dikush që mund të sillet ndryshe, ka gjasa që të ketë pasur probleme në jetën personale.

Gaforrja

Mos u nxitoni gjatë veprimeve tuaja, pasi mund të gaboni lehtësisht. Rekomandohet të qetësoheni dhe t’i rivlerësoni planet për të ardhmen apo projektin për të cilin po punoni aktualisht. Gjithashtu sigurohuni për plane rezervë.

Luani

Do ta keni të vështirë të punoni me të tjerët sot, pasi do të keni gjendje të luhatshme humori. Mendohuni mirë para se të flisni, pasi mund të pendoheni më pas. Përpiquni të jeni sa më krijues gjatë kohës suaj të lirë ose të përfshiheni në aktivitete sportive.

Virgjëresha

Ka gjasa të befasoheni nga një surprizë mjaft e këndshme sot. Mund të ribashkoheni me një mikun/miken tuaj të vjetër. Sa i përket punës, përpiquni të përmbushni të gjitha detyrat tuaja, por jo duke tejkaluar limitet tuaja.

Peshorja

Peshoret rekomandohet të thyejnë zakonet sot. Kujdesuni për veten dhe kaloni kohë me miqtë tuaj gjithashtu. Sa i përket anës romantike, sot do të jetë dita juaj me fat. Ka gjasa që partneri/partnerja juaj t’ju surprizojë me diçka që nuk do ju kishte shkuar ndonjëherë ndërmend.

Akrepi

Koha do t’ju kalojë pa kuptuar asgjë sot. Do të keni një ditë të mbushur plot aktivitete dhe si pasojë do të ndiheni të lodhur. Merrni kohën e duhur për tu relaksuar pasdite . Shpenzoni kohë me miqtë dhe partnerin/partneren tuaj. Nëse jeni beqarë, është koha e duhur për të takuar dikë.

Shigjetari

Ka gjasa të përfshiheni nga ankthi, pasi do të viheni përballë një zgjedhjeje të vështirë. Ekziston mundësia që një i afërmi juaj t’ju kërkojë ndihmë financiare. Nuk përjashtohen problemet sa i përket jetës në çift.

Bricjapi

Një ditë e qetë parashikohet për ju sot, për aq kohë sa shmangni tema të nxehta bisede, sidomos me anëtarët e familjes. Sigurohuni që të zbatoni planet tuaja për këtë të hënë. Do të kaloni një pasdite romantike me partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Është dita e duhur për të provuar diçka të guximshme sot, por më parë sigurohuni që gjithçka të jetë në vijë ashtu sikurse ju e keni planifikuar. Një prej miqve do të ketë nevojë për ndihmën tuaj në një projekt të caktuar dhe teksa ndihmoni atë do të takoni një preson mjaft të rëndësishëm për jetën tuaj profesionale.

Peshqit

Mos u përpiqni të jeni perfeksionit dhe të kapeni pas detajeve të vogla, duke lënë kështu pas plot gjëra të rëndësishme. Merrni pak kohë nga koha juaj e lirë dhe kushtojani problemet me të cilat po përballeni vazhdimisht.

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Periskopi.com Lajme

Ngjarjet e parapara të mbahen sot, 1 korrik 2019:

Instituti për Politika Zhvillimore organizon konferencën ‘Lokalizimi i Agjendës 2030 – Sfidat dhe mundësitë për përmbushjen e 17 Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm’. (Hotel Swiss Diamond, ora 8:45)

Turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor dhe Njësisë për Kontroll të Autostradave do të udhëtojnë për në Republikën e Shqipërisë. (Pika e Kalimit Kufitar në Vërmicë, ora 9:30 )

Mbahet Konferenca “Të gjithë së bashku me një zë”, në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. Merr pjesë dhe presidenti Hashim Thaçi. (Hoteli Swiss Diamond, ora 10:00)

Misioni i OSBE-së në Kosovë organizon panairin e tretë tregtar shumë etnik për gratë pronare të bizneseve. (Platoja e Pallatit të Rinisë, ora 10:00)

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala, interviston ish-kryeshefin e Telekomit, Agron Mustafën. (Kuvendi i Kosovës, Salla N303, ora 10:00)

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilën do të diskutohet situata aktuale e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

Policia e Kosovës dhe Policia Shqiptare mbajnë konferencë për medie, me rastin e nisjes së patrullimeve të përbashkëta gjatë sezonit veror (Pika e Kalimit Kufitar në Vërmicë, ora 11:00)

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi do të mbajë konferencë për media, ku do të bëj të ditura rezultatet e afatit të parë të provimit të Maturës Shtetërore. (Ndërtesa e MASHT, këndi i konferencave, ora 11:00)

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës protestojnë me kërkesë miratimin e Ligjit për Lotarinë e Kosovës dhe përmbushjen e obligimeve nga ana e Qeverisë si pronare e Lotarisë së Kosovës. (Para ndërtesës së Qeverisë, ora 11:00)

Aeroporti Ndërkombëtar i  Prishtinës “Adem Jashari” mban konferencë për shtyp lidhur me përgatitjet dhe investimet e bëra nga kompania për sezonin e verës. (Terminali i ri, ora 11:30)