20 talentët që pritet të shkëlqejnë në vitin 2020

Periskopi.com Sporti

Tabloidi Anglez “Daily Mail” ka barë një vëzhgim në futbollin e moshave dhe jo vetëm dhe ka arritur të nxjerrë sot një listë me 20 futbollistë që janë nën moshën 20-vjeçare dhe që pritet të kapin majat e futbollit në pak vite.

Në listë bëjnë pjesë sulmuesi i Interit, Espozito, ai i Barcelonës, Ansu Fati dhe ai i Flamengos, Lincoln, por edhe emra të tjerë që luajnë si mesfushorë, mbrojtës apo portierë, që sipas tabloidit, duhen mbajtur nën vëzhgim gjatë vitit 2020.

Ja lista e plotë:

Sebastian Espozito (Inter)

Kenneth Taylor (Ajax)

Xavi Simons (PSG)

Troy Parrott (Tottenham)

Eric Garcia (Manchester City)

Ansu Fati (Barcellona)

Ëillem Geubbels (Monaco)

Lincoln (Flamengo)

Sergio Gomez (Borussia Dortmund)

Takefusa Kubo (Real Madrid)

Gabriel Brazao (Inter)

Romario Barò (Porto)

Eduardo Camavinga (Rennes)

Adil Aouchiche (Psg)

Charlie Broën (Chelsea)

Mohamed Ihattaren (Psv)

Pablo Moreno (Juventus)

Sontje Hansen (Ajax)

Dominik Szoboszlai (Salzburg)

Paulinho (Bayer Leverkusen)