Kapen 200 kg drogë dhe arrestohen 17 shqiptarë

Periskopi.com Lajme

Shtatëmbëdhjetë shqiptarë u arrestuan për trafik ndërkombëtar droge dhe armëmbajtje në operacionin “Shqiponja e Zezë” në Romë.

Policia prishi kështu një kanal të rëndësishëm furnizimi me kokainë nga Holanda.

 

 

Banda dyshohet se shpërndante lëndë narkotike në sheshet kryesore të Romës.

Nga operacioni u sekuestruan rreth 200 kilogramë kokainë dhe armë të ndryshme.