2po2 dhe Vig Poppa publikojnë projektin e ri “A je single” (Video)

Dy reperët e njohur 2po2 dhe Vig Poppa kanë publikuar projektin e tyre më të ri, këngën dhe klipin “A je single”.

Periskopi.com Showbiz

Muzika dhe teksti janë realizuar në Authentic Entertainment, tekstin e kanë shkruar vet reperët, gjersa për klipin janë kujdesur Max Production.

Në një prononcim ekskluziv për Telegrafin, reperi 2po2 theksoi se ky bashkëpunim me Viganin ka qenë i mirëseardhur, ndaj është i kënaqur pas realizimit.

“Ideja ka qenë gjithnjë për një bashkëpunim me Viganin, për arsye se kemi raporte shumë të mira dhe gjithashtu kuptohemi artistikisht, ndaj jam i kënaqur që ky bashkëpunim u realizua”.

“A je single?” nga titulli mund të duket si një pyetje që i dedikohet dikujt, por në fakt reperi shton se është një këngë e thjeshtë, e cila trajton temën e dashurisë.

“Kënga nuk ka ndonjë filozofi apo dedikim, thjeshtë i këndohet një vajze të bukur, ku si gjithmonë djemtë pyesin veten nëse ajo është single?”

Kjo këngë është e fundit nga albumi “2020” e cila realizohet me klip, pasi të gjitha këngët e tjera kanë klipe, ndaj pas kësaj pune kaq të lodhshme reperi zbulon për Telegrafin se do të vazhdojë të punojë ende për të sjell risi.

“Albumi ‘2020’ është publikuar i tëri me videoklipe, tani na presin koncertet, turnetë dhe natyrisht këngët dhe klipet e reja”, përfundon 2po2. /Telegrafi

2po2 vjen me këngë për dashuri (Video)

Reperi nga Prishtina, 2po2 vazhdon të sjellë këngë të reja për fansat e tij.

Periskopi.com Showbiz

Pas “El Chapo” që e publikoi javë më parë, ai sot ka publikuar një këngë dashurie që quhet “Alo”, transmeton Koha.net.Për tekstin e kësaj kënge është përkujdesur vet reperi, ndërsa muzikën ka bërë “Mixey Authentic Entertainment”.

“Alo” vjen me videoklip të punuar nga Imagine Films.

 

2Po2 tregon detaje të pazbuluara për albumin e ri dhe duetin me Unikkatilin

Periskopi.com Showbiz

Reperi veteran i skenës, 2Po2 ka qenë i ftuar në Top Channel ku ka folur rreth shumë gjërave.

Besniku i njohur si 2Po2 ka treguar se albumi i tij ka përfunduar dhe së shpejti do të dalë në shitje.

Reperi konfirmoi titullin e këngës së re me Unikkatilin, e cila titullohet “Kryt Nalt”.

Reperi ka publikuar çdo muaj nga një këngë, e cila është shndërruar në hit dhe goditja me Unikkatilin pritet të jetë e fuqishme. /Telegrafi/

 

2po2 dhe Unikkatil vijnë bashkë (Foto)

Kënga 'Kryt nalt' do të vijë si singël.

Periskopi.com Showbiz

Bashkëpunimi i 2po2 me Unikkatil shumë shpejtë do të publikohet si singël zyrtar, raporton lajmi

Kënga është pjesë albumit më të fundit ‘2020’ të publikuar nga 2po2, ndërsa nuk dihet nëse do t’i realizohet një videoklip.