Zyrtare: FIFA i jep leje edhe këtij lojtari për të luajtur për Kosovën

FIFA i ka dhënë leje edhe portierit boshnjak Adis Nurkoviq për të luajtur për Kosovën.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është konfirmuar nga zytarët e Federatës së Futbollit të Kosovës për Gazetën Olle.

Kjo është prurja e fundit te ‘Dardanët’ para dy ndeshjeve të këtij muaji, ndaj Kroacisë dhe Ukrainës. /Periskopi.com

Edhe një lajm i mirë për Përfaqësuesen e Kosovës

Pas konfirmimit të sotëm të FIFA-s e cila i dha leje Arbër Zenelit të luajë për Kosovën, për këtë të fundit tani vjen edhe një lajm i mirë.

Periskopi.com Sporti

Burime të Koha.net brenda Federatës së Futbollit të Kosovës kanë njoftuar se FIFA do t’i japë leje për të luajtur për Kosovën së shpejti edhe portierit boshnjak, Adis Nurkoviq.

Ky i fundit zgjodhi të mbronte ngjyrat e Kosovës ditë më parë, ndërsa vlen të ceket se ky është futbollisti i parë i huaj i cili do të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll. /Periskopi.com