Vdes Ajshe Bruqi, nëna e heroit kosovar

Periskopi.com Lajme

Ka ndërruar jetë Ajshe Bruqi, nëna e heroit të Kosovës Rrustem Bruqi.

Për vdekjen e të ndjerës ka reaguar edhe kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, shkruan Periskopi.

Haradinaj ka shprehur dhimbjen për vdekjen e Ajshe Bruqit, duke thënë se ai e lindi dhe e edukoi heroin e Kosovës Rrustem Bruqi.

Postimi i Haradinajt

Sapo morëm lajmin e ndarjes nga jeta të zonjës Ajshe Bruqi.

Nëna Ajshe lindi dhe edukoi Heroin e Kosovës Rrustem Bruqi.

Ndajmë dhembjen me familjarët dhe bashkëluftetarët.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

RH