Telefonata e Kloppit me Akinfenwan pasi Wycombe u promovua në Championship, është thjesht brilante

Periskopi.com Sporti

Wycombe Wanderers ka shkruar historinë duke arritur promovimin në Championship.

Kjo skuadër do të luajë në Kategorinë e Dytë të futbollit anglez për herë të parë sezonin e ardhshëm, pasi arriti një fitore 2-1 kundër Oxford United në finalen e playoffit të Ligës së Parë, në stadiumin e zbrazët “Wembley”, transmeton Periskopi.

Dhe pjesë e festës për arritjen historike sigurisht që ishte ylli i skuadrës, Akinfenwa, i cili ka fituar famë të madhe për statusin si lojtari më i fuqishëm në botë.

Dhe Jurgen Klopp tregoi klasin e tij duke telefonuar Akinfenëan për ta uruar për arritjen e tij, teksa shkëmbimi u incizua që ta shohin të gjithë.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/