Aksidentohet reperi i njohur shqiptar?

Periskopi.com Showbiz

Fansat e reperit Nushi janë shqetësuar sot me disa fotografi që po qarkullojnë në rrjet.

Në to, Nushi shfaqet në një makinë të aksidentuar e të rrokullisur.

Nuk dihet saktë se në çfarë rrethana janë shkrepur këto fotografi të cilat janë siguruar edhe nga Prive.al.

Kujtojmë se për sot pasdite, reperi e ka paralajmëruar publikimin e një projekti të ri muzikor, ripërpunim i hitit të dikurshëm ‘A më kujton’ nga Naser Berisha.

Aksidentohet Kylie Jenner

Periskopi.com Showbiz

Miliarderja më e vogël në botë, Kylie Jenner u përfshi në një aksident teksa po shkonte në festën e Demi Lovato.

Shoferi i makinës së Kylie u përplas me një “Honda”, duke lënë 22-vjecaren jashtë festës së Halloween.

Sipërmarrësja ishte në makinë me mikeshën Anastasia Karanikolaou, të cilat nuk pësuan lëndime.

Në këtë festë maskimesh, Kylie u frymëzua nga veshja e Madonnës në VMA 2003, ndërsa Anastasia u vesh si diva e muzikës, Britney Spears.

 

Aksidentohet automobilisti Kalenderi, s’arrin të përfundojë garën në Buzet

Periskopi.com Sporti

Automobilisti Liridon Kalenderi nuk ka arritur të përfundojë garën në Buzet, pasi sot ka pasur aksident, i cili në dukje të parë duket mjaft i frikshëm, por që për fat të mirë të tij ka kaluar vetëm me dëme materiale, bën të ditur FASK-u përmes një komunikate për media.

“Kam pasur aksident në vozitjen e parë dhe më vjen shumë keq që ndodhi, sepse realisht nuk është dashur të ndodhte. Përparësia ndaj rivalëve ka qenë e madhe, prandaj nuk kam pasur nevojë të rrezikojë asgjë. Mirëpo, duket se asfalti në atë pjesë nuk ka qenë shumë i përshtatshëm, por me gjasë edhe vetura në trapin e prapmë nuk ishte në gjendjen më të mirë. Sidoqoftë, gjithçka përfundoi vetëm me dëme materiale, por po e përsëris që më vjen shumë keq që e humbëm mundësinë të kthehemi me fitore nga një garë kaq prestigjioze”, ka thënë Kalenderi pak çaste pas aksidentit, transmeton Koha.net.

Ndërsa, dje ai ishte bindshëm më i miri në provat zyrtare dhe me të drejtë pritej që sot të ishte i pari.

Garën nuk e ka përfunduar as pretendenti tjetër për të fituar, italiani Antonino Migliuolo, i cili po ashtu sot ka pasur aksident.

Kosova në Buzet u paraqit me 7 garues.

Aksidentohen dy vëllezërit shqiptarë që ishin nisur nga Zvicra për pushime në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Një aksident trafiku u ka shkaktuar lëndime të rënda dy vëllezërve shqiptarë, të cilët po udhëtonin nga Zvicra për në Kosovë.

Ata janë aksidentuar në Kroaci.

Albinfo.ch mëson se nga aksidenti dy vëllezërit M. Sh dhe M. Sh kanë pësuar lëndime shumë të rënda, ndërsa të dy janë dërguar menjëherë në spital në gjendje të rëndë.

Deri më tani nuk është dhënë asnjë informacion në lidhje me rastin.

Madje as mediat kroate nuk kanë raportuar lidhur me këtë aksident.