Gjenerata e mediave sociale, lojtarët anglezë ç’mallen me kujtimet e vjetra

Periskopi.com Botërori 2018

Secili që ka lindur në vitet 1990 u rrit në epokën digjitale me shpikjen e mediave socialae – dhe ekipi i Anglisë që hyn në Kupën e Botës nuk bën përjashtim.

Skuadra e Gareth Southgate është një prej ekipeve më të rinj që mosha mesatare është 23 vjeç.

Lojtarët anglezë kanë postuar foto kur kanë qenë të rinj në rrjetin social Instagram.

Disa lojtarë kanë ndarë fotot e tyre me veshjet e Ali G, raportoi mediumi britnaik “Metro”, tansmeton Periskopi.

Kapiteni i anglisë Harry Kane është në formë të lartë pasi ka shënuar gjashtë gola dhe është në garë për të fituar këpucën e artë.

Por sulmuesi i Spurs ka çmendur fansat pas një publikimi të një fotoje kur kishte qenë i ri.

Dhe protagonistët e tjerë kanë kujtuar kohërat e tyre të vjetra./Periskopi/

England team's old social media accounts reveal gold mine of cringeworthy pictures

Me n @kylewalker2 Mrs doubtfire, aka me julie, keepin it real #Respek ??

A post shared by Dele (@dele) on

#AliG

A post shared by Harry Maguire (@harrymaguire93) on

Hilarious pictures on England team's old social media accounts growing up emerge. Harry Kane (Picture: MySpace)

Hilarious pictures on England team's old social media accounts growing up emerge. Harry Kane (Picture: MySpace)

Hilarious pictures on England team's old social media accounts growing up emerge. Harry Kane (Picture: MySpace)

Hilarious pictures on England team's old social media accounts growing up emerge. Raheem Sterling (Picture: MySpace)

Hilarious pictures on England team's old social media accounts growing up emerge. Jordan Henderson (Picture: Bebo)

Nice dinner in Manchester??

A post shared by Dele (@dele) on

Let me take a selfie ???

A post shared by Harry Maguire (@harrymaguire93) on