Ambasada amerikane publikon fotot e Grenell me Kurtin, Mustafën, Veselin e Haradinajn

Periskopi.com Lajme

Ambasada e SHBA’së në Kosovë, ka publikuar disa fotografi nga vizitat e të dërguarit të special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shkruan Periskopi.

Ambasada është deklaruar për vizitën e Grenellit në Prishtinë e Beograd.

“Në vizitën e tij të parë zyrtare Kosovës dhe Serbisë me 9-10 tetor, ambasadori Richard Grenell u takua në Prishtinë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, si dhe me udhëheqësit e partive politike, duke përfshirë Albin Kurtin, Isa Mustafën, Vjosa Osmanin, Kadri Veselin dhe Ramush Haradinajn, kurse në Beograd u takua me presidentin a Serbisë, Aleksandar Vuçiqin dhe kryeministren Ana Bërnabiq”, thuhet në deklaratën e Ambasadës së SHBA-së”, thuhet në komunikatë.

Fotografi nga këto takime: