Rikthehet në ring legjenda e boksit Pacquio, i kërkon duel Mayweatherit

Periskopi.com Sporti

Manny Pacquiao këmbëngul se ai ende dëshiron të ndeshet kundrejt Amir Khan pavarësisht që negocitat dështuan më parë.

39-vjeçari siguroi titullin e 11 të kampionit botëror të dielën, me një fitore mahnitëse kundër Lucas Matthysse.

Legjenda e Filipineve është nxitur për t’i hyrë prapë ringut për të fituar një shumë të parave, raportoi “The Sun”, transmeton Periskopi.

Dhe një përballje me yllin britanik Khan ose ukrainasin Vasyl Lomachenkon do të jenë prioritetet e tij.

Pas fitores në Kuala Lumpur, Pacquiao tha “Po, kundërshtari im potencial do të jetë Amir Khan”.

“Ka shumë kundërshtarë potencialë, edhe si Lomachenko, janë luftëtarë të shumtë që mund të jenë kundërshtarët e mi në ndeshjet vijuese”.

Dhe ai ende e ëndërron sfidën kundrejt Floyd Mayweather si një hakmarrje pas një humbje që kishte pasur më parë nga ai.

“Mayweather? Nëse vendos të kthehet në boks, atëherë është koha që ne t’i vëmë në përdorim grushtet”, shtoi ai./Periskopi/