Arbër Hoxha i bëri katër kundërshtarë të Terek Groznyt të dukeshin si ‘fëmijë mahallash’ me këto super driblime

Periskopi.com Sporti

Më mirë se sa shumë transferime.

Arbër Hoxha është rikthyer tek skuadra e Ballkanit pas lëndimit të gjatë që pati.

Sulmuesi i krahut duket se ka lënë pas problemet dhe është kthyer më i fuqishëm se asnjëher më parë.

22 vjeçari shkëlqeu edhe në sfidën e djeshme kundër skuadrës elitare polake, Jagellonias.

Në një sekuencë të ndeshjes, Hoxha shihet duke dribluar plotë gjashtë futbollistë kundërshtarë.

Treshja e Ballkanit e kërkuar nëpër Evropë: Klubi nga Serie A interesohet për ta

Periskopi.com Sporti

Blendi Baftiu, Jetmir Topalli dhe Arbër Hoxha nga edicioni i ardhshëm nuk pritet të jenë pjesë e Superligës së Kosovës në futboll.

Të tre futbollistët e liderit të Superligës, Ballkanit, kanë pranuar oferta nga klube të shteteve të ndryshme të Evropës.

Munishi pati thënë se bëhet fjalë për një klub të Italisë, që garon në Serie A si dhe Turqia, Spanja, Belgjika dhe Austria.