Kosovari bën ndërhyrje horror në Holandë, të gjithë mbesin gojëhapur – gjyqtari menjëherë ia tregon të kuqin

Periskopi.com Sporti

Ylli kosovar i Spakenburgut, Argjend Selimi është ndëshkuar me karton të kuq direkt në ndeshjen kundër Ijsselmeervogels.

Rezultati i takimit në kuadër të ligës gjysmë-profesionale holandeze ishte 2-2 në minutën e 86-të, kur Selimi në mënyrë krejt të pashpjegueshme ndërhyri në një kundërshtar në mënyrë brutale, pavarësisht se ishte pa top, raporton Periskopi.

Në një episodë që i la të gjithë gojëhapur, gjyqtari ia tregoi menjëherë të kuqin atij dhe me plot meritë.

Shikoni më poshtë nga minuta 0:30. /Periskopi.com/