Zyrtare: Nuk do ta besoni klubin e ri të Arjen Robbenit

Periskopi.com Sporti

Arjen Robben është rikthyer nga pensionimi dhe është zyrtarizuar si lojtar i Groningenit.

Kjo është lëvizje mjaft befasuese, kur marrim parasysh se ai së fundmi, në moshtën 35-vjecare u pensionua nga futbolli, shkruan Periskopi.

Sidoqoftë, në javët e fundit ai është parë duke u stërvitur në qendrat e Bayernit.

Aventura e tij e re në Holandë padyshim se do të jetë interesante të përcillet.

Përndryshe Groningeni është klubi i tij i fëmijërisë, ku luajti para se të transferohej te PSV, Chelsea, Real Madridi dhe së fundmi Bayerni. /Periskopi.com/