Njihuni me Arlind Sadikun, supertalentin 16-vjeçar të Hannoverit me goditje ‘alla Andrea Pirlo’

Periskopi.com Sporti

Dita-ditës futbollistët kosovarë jashtë vendit po tregojnë veten, teksa po gjejnë vend nëpër klubet më të njohura evropiane.

Arlind Sadiku është njëri prej tyre. Është 16-vjeç dhe, në bazë të asaj që ka treguar deri tash, me të ardhme të ndritur, shkruan Periskopi.

Arlindi është pjesë e grumposhave të reja të Hannover 96 dhe ka aspirata që së shpejti të promovohet në skuadrën seniore.

Image may contain: 3 people, text that says '12:31 ransfermarkt.com ENGLISH DEUTSCH transfer markt .com Schon gewusst? Es gibt eine deutsche Version von Transfermarkt. Hier geht's Transfermarkt.de Hannover 96 U17 17-Bundesliga Nord/h Date birth/Ae:Ja 2004 (17) Citizenship: Germany Position: Centre-Forward Contract expires: Jun 30, 2021 Hanndye WHAT NEW MARKETVALUE VALUE CAME VALUE? FLAY NOW =Sub Menu RURSCRER'

Ai tashmë po pret ftesë nga Kombëtarja e Kosovës U-17, për të vazhduar karreieren me kontributin e tij për shtetin i cili do të jetë krenar me paraqitjet e tij. Goditjet e fuqishme, teknika e jashtezakonshme dhe diciplina që e karakterizojnë këtë djalosh, do të jenë adut shtesë për Kosovën tonë.

Goditjet e tij nga distanca janë thjesht impresive, siç mund ta shihni në videon e mëposhtme, teksa qëllon cakun me një supergoditje nga distanca në stilin e Andrea Pirlos, me topin që goditi një herë fushën para se të përfundonte në rrjetë.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 96-Akademie (@96akademie)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 96-Akademie (@96akademie)