Arsenali me fitore të thellë – Xhaka gjen golin

Periskopi.com Sporti

Arsenali mposhti me lehtësi skuadrën e  Norëich-in në javën e 32-të të Premier League, shkruan Periskopi.

Protagonist i ndeshjes përveç Aubameyang, që ishte autor i dy golave dhe një asisti, ishte edhe Granit Xhaka – i cili shënoi një gol shumë të bukur.

Ndërsa, për ta thelluar rezultatin shënoi Soares.

Me këtë fitore skuadra e Arteta-s numëron 46 pikë, gjashtë zonës europiane të renditjes, ndërsa Norëich mbetet në vendin e fundit me 21 pikë. /Periskopi.com