Arsenali ‘shkon’ Leedsin, kalojnë në epërsi qysh në fillim të ndeshjes me asistin e Xhakës

Periskopi.com Sporti

Ballafaqimi i sontëm midis skuadrave londineze, Arsenal, kundër asaj të Leeds Unitedit, përbën takimin derbi të kësaj javë në kuadër të Premierligës angleze, shkruan Periskopi.

Të parët që kanë arritur ta shënojnë golin e epërsisë janë ‘Topcinjtë’, për të cilët shënoi sulmuesi francez, Aubameyang, i cili gjeti rrjetën pas asistimit të Xhakës.

Dy skuadrat zënë pozitat 11 respektivisht 10, andaj synojnë fitore që të ngritën sa më lartë në tabelë.

Shihni golin. /Periskopi

Një baba si Aubameyang: Kjo është rezidenca e jashtëzakonshme e tij me dhomë lojërash dhe kopsht për fëmijë

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka publikuar disa fotografi të rezidencëss së tij mahnitëse.

30-vjeçari lejoi që të filmohet kopshti i fëmijëve duke treguar përbërjen e lojërave ‘hi spec’ – poashtu ai prezantoi edhe nënën e tij ndërsa shikuesëve iu mbetën sytë tek kuzhina e tij super luksoze.

Aubaeyang është baba i dy djemve dhe ai për MTV ka treguar se e do më mirën për ta.

“Mbaj mend kur isha i ri nuk kisha shumë hapësirë. Dëshiroj më të mirën për ta, kështu që përpiqem t’u jap atyre sa më shumë hapësirë”, shpjegoi ai.

Shihni fotogafitë më poshtë. /Periskopi.com

 His mega mansion opens up to a picturesque garden

 The striker introduced his mother as viewers caught a glimpse of his mega kitchen

 The 30-year-old took cameras into his huge garden with plenty of space for footy with the kids

 Aubameyang showed off his hi-spec gaming set-up